אודותינו

אִחְכִּי עַרַבִּי – המרכז ללימודי שפה ותרבות ערבית

מי אנחנו

מאז שאני זוכר את עצמי אהבת השפה והתרבות הערבית זורמות בעורקיי, וכבר זמן רב שאני רואה שליחות בהפצת היידע במסגרת המרכז ללימודי ערבית שהקמתי. אני מאמין בכל לבי כי ידיעת השפה והכרת התרבות הנם גשר להכרת האחר, הבסיס לתקשורת נכונה ופתיחת עולם חדש בפני התלמידים עם שלל הזדמנויות אישיות ועסקיות כאחת. המרכז הוקם מתוך אותה מטרה בדיוק ומספק מגוון רחב של קורסים ברמות השונות של השפה המדוברת והספרותית, למתחילים ולמתקדמים. וכן שיעורי העשרה והרצאות בנושא אסלאם, תרבות, מנהגים ומסורות של בני ערב.

מורינו, רובם ככולם, אנשי כוחות הביטחון לשעבר ו/או אנשי אקדמיה מובילים בתחומם. בעלי ניסיון עשיר בהוראת השפה במסגרות שונות, אשר חיים את השפה הערבית המדוברת והכתובה.

בין לקוחותינו ניתן למצוא את משטרת ישראל, צה”ל, שירות בתי הסוהר, שופרסל, אגודת המים, משרד החקלאות, מתנ”סים ומרכזים קהילתיים שונים, כמו גם לקוחות פרטיים כגון: חברות הייטק, יבוא ויצוא, משרדי עורכי דין ועוד.

חומרי הלימוד שלנו הם חומרים ייחודים וייעודיים לקורסים אותם אנו מעבירים, ונכתבים אצלנו במרכז בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ודרישותיו. פרי פיתוח של עבודה, מחשבה רבה והמון ניסיון אשר מגיע לידי ביטוי במתודת למידה עשירה ומעשירה בדגש על הלימוד החווייתי והמוחשי, מתוך אמונה אמיתית כי הלימוד צריך להיות חווייתי על מנת שיהיה משמעותי ולכן השימוש בעזרים, פיזיים וטכנולוגיים הוא קו מנחה לאורך כל מהלך הקורס. שימוש באביזרים פיזיים כמו ביגוד, מאכלים שמכינים בכיתה, כלי נגינה ועוד. כמו כן, אנו מבקשים מהתלמידים להקליט את עצמם על מנת שנוכל לשמוע ולתקן במידת הצורך ובכך לעטוף את התלמיד ולעודד אותו לדבר כמה שיותר עם ליווי צמוד לאורך כל הקורס.

השאיפה שלנו

נכיר את יסודות השפה הערבית ונלמד לנהל שיחה בשפה הערבית המדוברת ברמה אשר תשרת אותם בעבודתם היום-יומית. נדע להתאים את רמת השיח לבן השיח העומד מולם תוך שימוש באוצר מילים מתאים.

נכיר את עיקרי התרבות הערבית, את הברכות השונות ואת הנימוסים של החברה הערבית. נכיר ונדע לשלב בתוך השיח פתגמים, משלים ומטבעות לשון של השפה הערבית ובכך נראה בקיאות רבה בשפה ויקרבו את בן השיח אליהם. נכיר ונלמד לזהות שפת גוף וסימנים שונים אל מול בן שיח ערבי ועל ידי כך יוכלו לזהות את מצבו של בן השיח ולהתאים עצמנו אליו. סדנת משחק.

בהרצאות נלמד על ההיסטוריה, התרבות, המנהגים והמסורות של בני ערב, ומהם נקביל אל ערכים כמו ניהול זמן, פתרון ויישוב סכסוכים, מנהיגות, עבודת צוות ועוד…

*ניתן לשלב יחד מספר מטרות, בהתאם לצורך

מה אנחנו עושים

אִחְכִּי עַרַבִּי- המרכז ללימודי ערבית מוכיחה את עצמה שוב ושוב כמובילה בתחומה בכל הנוגע להוראת השפה והתרבות הערבית בארץ ובחו”ל, ונמצאת תמיד צעד אחד קדימה בעקבות הדברים הבאים:

היכולת להתאים את עצמנו ואת הקורס במיוחד עבור הלקוח, התאמה מלאה העונה על דרישות וצרכי הלקוח באופן שעוטף את הלקוח עד להצלחה.

החומרים שלנו הם אותנטיים, בעלי זיקה ישירה לערבית המדוברת האמיתית ביום-יום וזהה לצורה בה מדברים בני ערב. אנו משתמשים בחוברת לימוד עשירה ועדכנית שמתעדכנת כל הזמן באופן שוטף ובהתאם לצרכי הלקוח ואופי הקורס.

אנו מלמדים ביחס הוראה מיוחד, בקבוצות לימוד קטנות ככל האפשר על מנת לחנוך וללמד באופן אישי ונגיש לכל תלמיד בקורס.

אנו משתמשים במתודת למידה שונה וחדשה, הצגה של מסורת, תרבות, קולינריה, מוזיקה ופולקלור, אשר מגדילה באופן עצום את השימוש בשפה היום-יומית האמיתית.

צוות מורים ורסטילי, אשר השפה והתרבות הם נר לרגליו, אנשי שטח ואקדמיה מהמובילים בתחום. מורה אחד ראשי המלווה את הקורס מתחילתו ועד סופו מחד, ומאידך מורים שבאים להעביר נושא מאד ספציפי בשל מומחיותם בתחום.

אנו נעזרים באופן שוטף ממומחי תוכן מעולמות שונים על מנת לספק ללקוח שלנו התאמה מושלמת ומדויקת לצרכיו.

"היי לכולם חייב להגיד שהקורס מועיל מאוד וממש תוך כמה מפגשים אפשר להבין את דוברי השפה שמסביבנו . קורס משיג מטרה !!! זה לימודים באווירה אחרת ,ממש כיפית והחומר מועבר בצורה מושלמת על ידי רועי גולן או כל אחד מהמרצים האחרים שבבית הספר .נותר רק להגיד תודה !!!"
ארז קונפורטי
יועץ מס
משתמשים
לייקים
שיתופים
קורסים עד היום

הלקוחות המרוצים שלנו

בוא ללמוד איתנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן